Resultat KM 2018

KLUBBMÄSTARE 2017

Hoppning Junior – Linnea Wastegren

Hoppning Senior – Anny Bäck 

Dressyr Junior – Emma Österlund

Dressyr Senior – Cecilia Lodelius

Resultat klubbhoppning 18 februari 2018
40cm Clear round
1. Stina Nyberg – Skuggan                                                               ute.
1. Lena Rolfsson – Allan                                                                   ute.

50cm Clear round
1. Stina Nyberg – Skuggan                                                               0 fel
1. Menike Carlsson – Blåbär                                                            0 fel
2. Filippa Eliasson – Traveller                                                          4 fel
3. Jessica Nyman – Rambo                                                              8 fel

60cm Clear round
1. Ella Dennis – Flash                                                                        0 fel
1. Filippa Eliasson – Traveller                                                          0 fel
1. Menike Carlsson – Wolga                                                            0 fel
1. Ebba Lindholm – Komtesse                                                         0 fel
2. Ebba Lindholm – Komtesse                                                         8 fel

60cm Tid
1. Clara Johansson – Tullamore                                                       4 fel                                                             
70cm Clear round
1. Ella Dennis – Flash                                                                         0 fel
2. Stina Smedberg – Göran                                                               ute.

70cm Tid 
1. Agnes Svensson – Amadeus II                                                      0 fel tid 30,68 sek
2. Maja Bengtsson – Delight                                                             0 fel tid 36,25 sek
3. Mariette Bergholm – Delight                                                       0 fel tid 40,44 sek
4. Anny Bäck – Traveller                                                                    4 fel
4. Clara Johansson – Tullamore                                                       4 fel
5. Stina Smedberg – Göran                                                               8 fel

80cm Tid 
1. Agnes Svensson – Amadeus II                                                     4 fel tid 68 sek
2. Mariette Bergholm – Delight                                                      4 fel tid 73 sek

90cm Tid 
1. Klara Svensson – Pip II                                                             0 fel tid 31,46 sek
2. Linnea Wastegren – Boyles Boy                                             0 fel tid 34,88 sek
3. Idun Wahlgren – Sigge                                                             4 fel

100cm Tid 
1. Daniella Lindberg – Dollar Joy                                                0 fel tid 32,03 sek
2. Idun Wahlgren – Sigge                                                             0 fel tid 35,22 sek
3. Alma Andersson – Åke                                                             4 fel
3. Jenny Wangebo – Sarajevo                                                     4 fel
3. Linnea Wastegren – Boyles Boy                                             4 fel
4. Daniella Lindgren – Jonsbergs Amarillo                                8 fel
4. Klara Svensson – Pip II                                                              8 fel

110cm Tid (1 placerad)
1. Daniella Lindgren – Dollar Joy                                                 4 fel
2. Alma Andersson – Åke                                                              8 fel

Resultatlista klubbhoppning 15/4 2018

50cm Clear round
1. Clara Johansson – Mary                                                               0 fel
2. Stina Nyberg – Piona                                                                    ute.
2. Josefin Nilsson – Zandy                                                                ute.

60cm Clear round
1. Frida Käll – Tullamore                                                                   0 fel
2. Julia Fransson – Diablo                                                                 4 fel
3. Ebba Lindholm – Komtesse                                                          ute.
3. Stina Nyberg – Piona                                                                     ute.

60cm Tid (1 placerad)
1. Josefin Nilsson – Zandy                                                             0+0 fel tid 41,47 sek
2. Moa Andersson – Flash                                                              4 fel
3. Ella Dennis – Flash                                                                       4 fel                                                              
70cm Clear round
1. Julia Fransson – Diablo                                                                  4 fel
1. Stina Smedberg – Göran                                                               8 fel

70cm Tid (2 placerade)
1. Ella Dennis – Flash                                                                          0+0 fel
2. Anny Bäck – Traveller                                                                     0+4 fel
3. Maja Bengtsson – Delight                                                              0+4 fel
4. Mariette Bergholm – Delight                                                        4 fel
4. Hanna Winkvist – Dilly                                                                   4 fel
4. Agnes Svensson – Amadeus II                                                      4 fel
4. Fanny Roos – Dilly                                                                           4 fel

80cm Tid (2 placerade)
1. Cessan Lodelius – Challe                                                            0+0 fel tid 33,63sek
2. Linda Nilsson – Örnöga                                                             0+0 fel tid 35,55 sek
3. Anny Bäck – Traveller                                                                0+0 fel tid 35,98 sek
4. Agnes Svensson – Amadeus II                                                  0+0 fel tid 38,58 sek
5. Mariette Bergholm – Delight                                                   0+0 fel tid 44,58 sek
6. Fanny Roos – Dilly                                                                      0+4 fel tid 43,56 sek

90cm Tid (2 placerade)
1. Linnea Wastegren – Boyles Boy                                              0+0 fel tid 33.13 sek
2. Linda Nilsson – Örnöga                                                             0+0 fel tid 33,95 sek
3. Ola Pettersson – Hawanna                                                       0+4 fel tid 37,05 sek
4. Carola Fransson – Poseidon                                                     0+4 fel tid 38,76 sek
5. Klara Svensson – Pip II                                                               4 fel tid 44,95 sek
6. Carola Fransson – Queenie                                                       4 fel tid 1,06,52 sek
7. Matilda Wallis – C Royal King                                                   4 fel tid 1,11,03 sek

100cm Clear round
1. Linnea Wastegren – Boyles Boy                                              0 fel

100cm Tid (2 placerade)
1. Alma Smedberg – Åke                                                         0+0 fel tid 43,76 sek
2. Carola Fransson – Queenie                                                 0+ute.
3. Ola Pettersson – Hawanna                                                   4 fel
4. Klara Svensson – Pip II                                                         20 fel
5. Matilda Wallis – C Royal King                                              ute.

110cm Tid
1. Alma Andersson – Åke                                                           4 fel

I de klasser där det minst är tre ekipage startande kommer klubbmästerskapspoängen delas ut enligt tabell på klassens höjd (tidsklasser), övriga klasser delas poäng ut enligt godkänd prestation (0 fel i grundomgång).

Tack för fina ritter och en trevlig fm på hoppbanan!

 

 

Resultat klubbdressyren 18 mars 2018

M:1
Alva Åkerblom-Sirol                  Godkänd
Victoria Einarsson-Vanessa     Godkänd
Hilma Häckter-Bamse               Godkänd
Lee Winnberg-Syrena                Godkänd
Mathilda Arvonen-Sack            Godkänd
Alice Magnusson-Piona            Godkänd
Agnes Hård-Flash                       Godkänd
Ellen Nilsson-Vanessa               Godkänd
Nellie Fasth-Sirol                        Godkänd

M:2
Freya Gustafsson-Kludden    Godkänd
Lilly Dennis-Flash                    Godkänd
Matilda Backlund-Piona         Godkänd
Indra Svensson-Flash              Godkänd
Ilse Andersson-Sack                Godkänd
Freja Engström-Sirol               Godkänd
Alice Johnsson-Piona              Godkänd

M:3
Madde Backlund-Kludden     Godkänd

LC:1 senior
1. Jessica Nyman-Rambo        63,33%
2. Alma Gustafsson-Delight   60,37%
3. Anna Andersson-Mary       Ute

LC:1 junior
1. Tilde Carlsson-Blåbär          58,70%
2. Molly Österlund-Ozzy         56,11%
3. Emma Österlund-Mezzy    54,44%

LB:1 senior & junior
1. Emma Grönvall-Hilda           65,84%
2. Cecilia Lodelius-Challe         60,71%
3. Jessica Nyman-Rambo         60,17%
4. Alma Gustafsson-Delight     59,28%
5. Menike Carlsson-Wolga       59,10%
6. Anny Bäck-Tullamore           55,17%

LA:1
Anny Bäck-Tullamore               53,75%